صفحه ثبت ناماپل مجبور به توقف فروش آیفون در آلمان شد

به دنبال موفقیت شرکت کوالکوم در یک منازعه حقوقی علیه اپل، این شرکت مجبور به توقف فروش آیفون های ۷ و ۸ در کشور آلمان شده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، پس از صدور حکم دادگاهی در مونیخ آلمان علیه اپل این شرکت فروش آیفون های ۷ و ۸ را در وب سایت ها و فروشگاه های آلمانی خود متوقف کرده است.

کوالکوم مدتهاست پرونده شکایت خود از اپل را در دادگاه های کشورهای مختلف پیگیری می کند و تا به حال در این زمینه در آلمان و چین به موفقیت هایی دست یافته است. این شرکت مدعی است اپل بدون کسب اجازه اطلاعات محرمانه مربوط به فناوری صرفه جویی در مصرف برق در گوشی های هوشمند را در اختیار اینتل رقیب آن قرار داده است.

در حال حاضر آلمانی ها هنوز می توانند آیفون های جدیدتر مانند آیفون ایکس آر، ایکس اس و ایکس اس مکس را خریداری کنند اپل می گوید حکم صادره را  قبول ندارد و علیه آن تقاضای فرجام خواهی خواهد کرد.

کوالکوم همچنین در تلاش است جلوی فروش آیفون های ۷ و ۸ را توسط فروشندگان ثالث در آلمان بگیرد. البته اپل با صدور بیانیه ای تصریح کرده که خرده فروشان دیگر در ۴۳۰۰ نقطه در آلمان کماکان می توانند به فروش آیفون ادامه دهند.

گفتنی است اپل نیز شکایت متقابلی را علیه کوالکوم در دادگاه مطرح کرده و این شرکت را به قیمت گذاری ناعادلانه برای تراشه های مودم خود متهم کرده است.